Witajcie! Minęło trochę czasu od ostatniego, powitalnego wpisu, więc trzeba to nadrobić. Dziś wasze oczy będą mogły ujrzeć grafikę przedsta...

18 Comments
Witajcie! Minęło trochę czasu od ostatniego, powitalnego wpisu, więc trzeba to nadrobić. Dziś wasze oczy będą mogły ujrzeć grafikę przedstawiającą morze i wszystko to, co jest z nią związane - statek, księżyc w pełni oraz zachmurzone niebo. Chyba sami przyznacie, że te komponenty zawsze ze sobą dobrze współgrają i w sztuce często są łączone. Wiadomo - nie ma statku bez wody, ale księżyc i chmury nie są konieczne, a mimo wszystko często artyści - malarze, graficy, fotografowie etc. - skupiają się na tych elementach.


Taki rodzaj pracy nie jest czasochłonny. Rozłożyłem ją na części i robiłem raz to, raz to. Ogólnie nie zajmuje to więcej niż 2 godziny, a jeśli ktoś jest szybki to w godzinę dałby radę. Najwięcej czasu zajął statek, a właściwie zaznaczenie jego całych konturów, wszystkich sznurów i innych małych szczegółów. 

A więc, przedstawiam:


Jak widać, zmieniłem trochę wersję. Najbardziej można to zauważyć po statku. Chciałem zrobić prostą grafikę, a cieniowanie całego statku zajęłoby mi ogrom czasu. Ale czy taki minimalizm, ta tajemniczość statku nie gra tu pierwszych skrzypiec? Czy to uproszczenie nie dodało charakteru całej grafice?

Co do reszty, to chmury - tak chmury, chmurki, chmureczki, a nawet chmurasy. Dodałem ich więcej, zwłaszcza nad statkiem. Chciałem tym dodać trochę ciemności nadchodzącej od strony statku. No i ciemne chmury nie gryzą się z zaciemnionym statkiem ;) Co do ich zrobienie to są to różne gimp`owskie pędzle. Na sam spód dałem warstwę chmur w takim samym kolorze jak tło nieba, a wyżej już poszły czarne. 
Księżyc to właściwie jasne kółko, podświetlone lekko rozmyciem Guassa z lekkimi cieniami. Chmury również dodały własnych cieni na księżyc.
Morze to również pędzel. Tu cieniowałem różnymi kolorami. Trochę granatu, potem czerń. I miejscami biel. 
Ostatni element to widoczny, lekko zamglony ląd na horyzoncie. Najmniej mi się podoba, ponieważ cienie są rozłożone tak, by sprawiały wrażenie, że za jednymi elementami krajobrazu na horyzoncie są inne - jednak teraz myślę, że to trochę chaotyczne i wygląda nieładnie.

Zrobiłem też specjalnie GIFa, by pokazać wam jak to mniej więcej wygląda od podstaw. Warstwy na GIFie w paru miejscach są inne niż na zdjęciu, ponieważ inaczej nie mógłbym go zrobić. Widać to m. in. przez cień lądu nachodzący na morze.


A co wy sądzicie? Jest ok? Zostawcie swoją opinię!You may also like

18 komentarzy:

 1. Jest lepiej niz ok! Jest super:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ładna grafika :). A co do komentarza zostawionego na moim blogu - miło, że wpadłeś, ale czegoś takiego jak obserwacja za obserwację nie uskuteczniam ;). Na przyszłość polecam ten kawałek przedstawienia wyciąć - zamiast prawdziwych czytelników przyciągniesz samych spamerów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za ocenę ;) Rozumiem, dobra rada, chyba lepiej mieć stałych czytelników :) Z czasem pewnie sami przyjdą.

   Usuń
 3. Podoba mi się bardziej niż oryginał. Myślę, że wybrałeś lepszą wersję statku :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Czasem to co wydaje się prostsze daje lepszy rezultat :D

   Usuń
 4. Jak dla mnie bomba! :) Dobra robota ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. ładnie ładnie, bardziej mrocznie, stało się bardziej tajemniczo :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, taki właśnie miałem zamiar. W samej fotografii czegoś mi brakowało, więc poszalałem nad grafiką :D

   Usuń
 6. Bardzo ciekawa i piękna grafika. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jestem pełna podziwu :) ukłony w Twoją stronę Kamilu :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Sliczna grafika, swietnie cieniowane. Usta wyszly ociupinkę koslawo, ale za to są bardzo... profesjonalnie, ze tak powiem, wycieniowane. Naprawdę, super portrecik.
  Zapraszam do mnie: Dariavaria.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. 54 year-old Account Coordinator Perry Tolmie, hailing from Beamsville enjoys watching movies like My Gun is Quick and Hooping. Took a trip to Historic Centre of Sighisoara and drives a Aston Martin DB3S. swietny post do poczytania

  OdpowiedzUsuń